کفپوش پایه رزینی

کفپوش اپوکسی

این نوع پوشش جزو رنگ های صنعتی بر پایه رزین های اپوکسی و پلی یورتان بوده که از ترکیب بیسفنول و هاردنر پلی آمینی بدست آمده و با توجه به خاصیت بدون حلالی دارای قطر و خواص پلیمری ثابت است. انواع رزین های حلال آب و پلی یورتان ها نیز در این دسته بندی قرار دارد
-تنوع رنگ زیاد و قابل استفاده در محلهایی که امکان استفاده از پوشش دیگری به لحاظ تخریب سطوح، محدودیت ارتفاع و امکان افزایش ضخامت بیش از چند میلی متر نمی باشد.
-  مقاومت شیمیایی بالا در مقابل محیط های اسیدی و بازی، عدم جذب روغن و آب (عایق) و عدم تولید گرد و غبار (Anti dust).
- روی هر سطحی شامل دیوار،کف و سقف و مخازن فلزی یا بتنی قابل اجرا می باشد.
- روی بتن قدیمی و تخریب شده براحتی قابل اجراست.

لزوم کاربرد :

در کفسازی سالنهای تولید، انبارها، اتاقهای کنترل، راهروها، داروسازی ها و ... به کار می رود.

موارد مصرف :

- روکش سطوح صنعتی در مکان هایی که مقاومت نیروهای مکانیکی و سایش زیاد، عدم وجود گرد و غبار و نفوذ آب و روغن حائز اهمیت است مانند صنایع غذایی و آشپز خانه های صنعتی.
- استفاده در سطوحی که در معرض خوردگی ناشی از اسیدها، قلیاها، روغنها، و مشتقات نفتی میباشد.
- استفاده در سطوحی که به لحاظ بهداشتی حائزاهمیت است و احتیاج به گند زدائی و ضد عفونی دارد. 
- استفاده در سطوحی که شستشو بوسیله بخار و اسید تا 110 درجه سلسیوس صورت می گیرد.
- استفاده در مکان هایی که امکان افزایش ضخامت پوشش کف و یا بار اضافی در طبقات امکان ندارد.
- استفاده در مکان هایی که نداشتن درز و یکپارچه بودن حائز اهمیت است.

کاربرد :

صنایع غذایی، دارویی، بهداشتی، اتاقهای تمیز، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع چاپ و بسته بندی، نیروگاهی، خطوط انتقال آب و فاضلاب، ایزولاسیون مخازن (آب، اسید، نفت خام و....) کشتارگاهها، آشپزخانه های صنعتی، سرد خانه ها، گرمخانه ها، بیمارستان ها، اتاقهای عمل، صنایع خودرو سازی و هواپیمایی، صنایع وابسته و پارکینگهای طبقاتی.

کفپوشهای رزینی را بر اساس خصوصیاتشان به 6 دسته تقسیم می شوند :

1 - کفپوش های آنتی باکتریال ( بهداشتی): این نوع کفپوش برای استفاده در مراکز بهداشتی و درمانی ، آزمایشگاهها ، اتاقهای   عمل ، صنایع شیمیایی ، صنایع غذایی، صنایع داروسازی ، سرخادنه ها، گشتارگاهها و اتاقهای تمیز مناسب می باشد.
2 - پوشش های ضد خوردگی : این نوع کفپوش برای استفاده در صنایع شیمیایی، صنایع غذایی، کارخانجات تولیدی و تاسیساتی،  مخازن (اسیدی و قلیایی)  و محلهایی که در معرض خوردگی مواد شیمیایی و گرما میباشد مناسب است.
3 - کفپوش های ضد الکتریسته ساکن (آنتی استاتیک ) : این نوع کفپوش برای استفاده در صنایع الکترونیک ، صنایع شیمیایی،  صنایع نظامی و محیط های حساس به گاز و مواد قابل انفجار مناسب می باشد.
4 - کفپوش های ورزشی : این نوع کفپوش برای استفاده در محوطه ها و سالنهای ورزشی سر پوشیده و رو باز و استخرها مناسب  می باشد.
5 -کفپوش های پارکینگ : این نوع کفپوش برای استفاده در توقفگاهها، پارکینگ های سر پوشیده، رو باز، طبقاتی، عمومی،  ایستگاههای پمپ بنزین و CNG مناسب می باشد.
6 -  کفپوش های معمولی : این نوع کفپوش برای استفاده در انبارها ، کارخانجات تولیدی ، صنایع چاپ و بسته بندی ، صنایع     خودرو  سازی  و تعمیر گاهها و... مناسب می باشد.

بسته بندي:

گالن هاي 4 و 25 ليتري .